Kaymakam Aydın, Gtb’yi Ziyaret Etti

Şahinbey Kaymakamlığı görevine atanan Selami Aydın, Gaziantep Ticaret Borsasını ziyaret ederek Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve GTB Meclis Başkanı Selami Memiş’in yanı...

Kaymakam Aydın, Gtb’yi Ziyaret Etti
Şahinbey Kaymakamlığı görevine atanan Selami Aydın, Gaziantep Ticaret Borsasını ziyaret ederek Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.
GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve GTB Meclis Başkanı Selami Memiş’in yanı sıra GTB Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerininde hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Aydın’a, borsasının çalışmaları ve vizyon projeleri hakkında bilgiler verildi.
Kaymakam Aydın’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Gaziantep’in tarım ve tarıma dayalı sanayideki üretimiyle Türkiye’de model bir şehir olduğunu söyledi.
Un, makarna, bulgur ve bitkisel yağların üretiminde Gaziantep’in Türkiye ihracatının önemli bir bölümünü karşıladığını kaydeden Tiryakioğlu,27 farklı ilde üretilen Antep fıstığının yüzde 90’ına yakın bir bölümünün ise yine Gaziantep’te işlenerek piyasaya sürüldüğünü ifade etti.
GTB Meclis Başkanı Selami Memiş ise borsanın vizyon projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. GTB’nin işlem hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük 6 borsası içerisinde yer aldığını kaydeden Memiş,"Kısa bir süre içerisinde hayata geçirmeyi planladığımız et borsacılığı, ürün ihtisas borsacılığı ve Lisanslı depoculuk gibi önemli projelerle şehrimizi önemli bir tarım üssü haline dönüştürmek istiyoruz" dedi.
Gaziantep’in görev yaptığı en farklı şehirlerden biri olduğunu belirten Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ise, "Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birinde görev yapmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Şu ana kadar 11 farklı yerde görev yaptım ama şu kısa süre içerisinde Gaziantep’in çok farklı bir şehir olduğunu söyleyebilirim. Bu kentte sürekli bir üretim ve kendini geliştirme hareketliliği var. Ben de hareket etmeyi ve hizmet peşinde koşmayı seven biriyim. Bu nedenle şehrin genel yapısıyla bir uyum içerisindeyim. Ayrıca Gaziantep’in diğer bir güzel yanı da kişisel değil toplu şekilde hareket edebilme uyumluluğunu yakalamış olması. Burada örnek bir şehir birlikteliği ve yardımlaşması yaşanıyor" dedi.
Kaymakam Aydın, görev süresince Şahinbey halkıyla el ele en iyi hizmeti vermeye çalışacağını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327