Kaymakamlıktan “istismarcı Öğretmen” Açıklaması

Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı, geçtiğimiz günlerde PKK’ya yakın haber ajansları tarafından servis edilen, “HPG’liler çocuk istismarcısı öğretmeni suçüstü yakaladı” başlıklı haberle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.Geçtiğimiz...

Kaymakamlıktan “istismarcı Öğretmen” Açıklaması
Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı, geçtiğimiz günlerde PKK’ya yakın haber ajansları tarafından servis edilen, “HPG’liler çocuk istismarcısı öğretmeni suçüstü yakaladı” başlıklı haberle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Geçtiğimiz günlerde servis edilen haberde PKK’nın silahlı kolu olan HPG tarafından Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı kırsal alanda bir öğrencisine cinsel istismarda bulunan Tatvan İmam Hatip Lisesi’nde görevli bir öğretmenin suçüstü yakalandığı bildirilmişti. 28 Ağustos Perşembe günü gerçekleştiği iddia edilen olayla ilgili açıklama yapan Tatvan Kaymakamlığı, haberin doğruluğu teyit edilmemiş bilgiler üzerinden yapıldığını ve asıl amacın şahısları ve kurumları rencide etmek suretiyle bir karalama kampanyası başlatmak olduğunu belirtti.
Açıklamada, “5 Eylül 2014 Cuma günü yazılı ve görsel basında yer alan ilimiz Tatvan ilçesindeki bir okulda görevli öğretmen A.P.’nin öğrencisiyle uygunsuz vaziyette yakalandığı iddiası kaymakamlığımızca araştırılmıştır. Yapılan araştırma neticesinde söz konusu haberde adı geçen genç kızın öğrenci olmadığı ve aynı zamanda iddia edildiği gibi 16 yaşında da olmadığı ve 1996 doğumlu olduğu anlaşılmıştır. Olaydaki şahıs okulumuz mezunu olsa da meydana gelen ve doğruluğu teyit edilmemiş bilgiler üzerinden şahısları ve kurumları rencide etmekten öte hiçbir amaç gütmeyen böyle ferdi bir olayın okulumuza ve camiamıza mal edilmesi, kabul edilemez bir karalama kampanyasından ibarettir. Bu propagandayı yapanları şiddetle kınıyoruz ve halkımızın vicdanına havale ediyoruz” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327