Kayseri’de Bölünmüş Yol Uzunluğu 502 Kilometreye Ulaştı

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, bu yıl yapılan çalışmalarla beraber Kayseri’deki bölünmüş yol uzunluğunun 502 kilometreye ulaştığını açıkladı.Vali Düzgün, yol yapım çalışmalarına ilişkin değerlendirmesinde, Karayolları 6. Bölge...

Kayseri’de Bölünmüş Yol Uzunluğu 502 Kilometreye Ulaştı
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, bu yıl yapılan çalışmalarla beraber Kayseri’deki bölünmüş yol uzunluğunun 502 kilometreye ulaştığını açıkladı.
Vali Düzgün, yol yapım çalışmalarına ilişkin değerlendirmesinde, Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü’nün yıl boyunca Pınarbaşı, Sarız, Bünyan, Himmetdede, Tomarza ve Erciyes ile Güney Çevre Yolu’nda çalışma yürüttüğünü söyledi.
Kayseri’nin sadece bölgesinin değil, transit geçiş güzergâhında bulunması nedeniyle ülkenin diğer bölgelerini de ilgilendiren önemli bir kavşak noktasında bulunduğunu kaydeden Vali Düzgün, coğrafi konumunun da etkisiyle ulaşımın son derece önemli hale geldiği Kayseri’de bu alandaki çalışmalara özel önem verildiğini belirtti.
Can ve mal güvenliği ile birlikte yol konforunun da ulaşımın vazgeçilmezleri arasında yer aldığına işaret eden Vali Düzgün, bölünmüş yol ağının kentin kalkınmasına ve sosyo - ekonomik gelişimine temel oluşturan en önemli alt yapı sistemlerinden olduğuna dikkat çekerek, Kayseri’deki bölünmüş yol uzunluğunun 502 kilometreye ulaştığını söyledi.
Vali Düzgün, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce toplam uzunluğu 23 kilometre olan Erciyes Kayak Merkezi ile şehir merkezini birleştiren bölünmüş yolun tamamlandığını, Boğazköpürü-Himmetdede, Kayseri-Sivas ve Kayseri-Pınarbaşı ve Kayseri-Tomarza güzergâhlarındaki bölünmüş yol çalışmalarının bitirilerek kullanıma açıldığını ifade etti.
Toplam uzunluğu 12 kilometre olan Güney Çevre Yolu’ndaki çalışmaların da 2015 yılında tamamlanarak faaliyete geçirileceğini dile getiren Vali Düzgün, Kayseri’de ticaret, sanayi ve özellikle turizm faaliyetlerini geliştirmenin ve daha iyi konuma getirmenin gayretinde olduklarını yineleyerek, rahat ve gelişmiş karayolları ağının kentin gelişimine çok büyük katkı sağlayacağının altını çizdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327