Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Bankalarda 7.7 Milyon Tl Parası Var

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özken Özyağcı’nın basına gönderdiği Ereğli Belediyesi’nin banka mevcutlarına ait açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını...

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Bankalarda 7.7 Milyon Tl Parası Var
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özken Özyağcı’nın basına gönderdiği Ereğli Belediyesi’nin banka mevcutlarına ait açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bankalardaki nakitlerini açıklayarak CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı’nın verdiği bilgilerin ise gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Alpago açıklamasında şu bilgilere yer verdi; “Kasım ayı Belediye Meclisi 5.bileşiminin ardından, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Özyağcı’nın basına yaptığı açıklama ve basına dağıttığı 07 Nisan 2014 tarihli Belediyemizin Belediye Banka Mevcutlarını içerir liste konuyu saptırmaktan öte değildir. Dağıtılan ve 07 Nisan 2014 tarihli banka mevcutlarını içeren listede belediyenin, 2.674.751.07 lira ile devralındığı, buna karşın bu paranın bittiği ve üzerine belediyenin tahmini bütçe ile 8 milyon lira borca sürüklendiği iddia edilmiştir. Ekteki listede de görüldüğü üzere Belediyemizin 11 Kasım 2014 tarihi itibari ile banka mevcutları 7.734.979.46 liradır. Yani Sayın Özyağcı’nın “bitti dediği “ paranın üzerine 5.060.228.39 lira gelir eklenmiştir. Sayın Özyağcı’nın bahse konu iddialarının gerçeği yansıtmadığı bu şekilde ortaya çıkmıştır. Belediye Başkanımız Sayın Opr. Dr. Hüseyin Uysal başkanlığındaki Ereğli Belediyesi’nin önümüzdeki süreçte, gerek yatırım, gerek hizmet, gerekse ekonomik olarak çok daha iyi noktalara geleceğinden halkımızın şüphe etmediğini de biliyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327