Kelkit’te Bal Hasadı Başladı

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Kaymakamı Ozan Gazel, yılın ilk bal hasadına arıcılık elbiselerini giyerek katıldı.Kelkit Bal Üreticileri Birliği Başkanı Recep Görgülü’ye ait Karacaören köyündeki işletmede arıcı elbisesi ve arıcı...

Kelkit’te Bal Hasadı Başladı
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi Kaymakamı Ozan Gazel, yılın ilk bal hasadına arıcılık elbiselerini giyerek katıldı.
Kelkit Bal Üreticileri Birliği Başkanı Recep Görgülü’ye ait Karacaören köyündeki işletmede arıcı elbisesi ve arıcı maskesi giyen Kaymakam Gazel, kovandan sezonun ilk bal peteğini kendisi çıkardı.
Yeni bal sezonunda arıcılara bol kazançlar dileyen Kaymakam Gazel, Kelkit’in arıcılık için çok iyi bir floraya sahip olduğunu belirterek, üretilen balın organik değerini bulmamasının markalaşmaya bağlı olduğunu ve bu konuda da Bal Üreticileri Birliğine çok iş düştüğünü söyledi.
Bal Üreticileri Birliği Başkanı Recep Görgülü ise Kaymakam Gazel’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kaymakam beyin bu sürpriz ziyaretleri bizi mutlu ediyor. Bal hasat sezonunun bir kaymakam tarafından önemsenmesi balcılığın gelişmesi açısından sevindirici. Kaymakamımız bizlere zaten gerekli desteği veriyordu. Ziyaretiyle daha da mutlu olduk.” dedi.
Görgülü, Kelkit ilçesinde bal hasadının bir ay süreceğini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327