Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı;

Kemerhisar Belediye Başkanı 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı dolaysıyla yayınladığı yazılı mesajda, eğitimin bir ülkeyi ayakta tutan ve geleceğe taşıyan asli bir kamusal hizmet olduğunu ifade ederek; “Gençliğe ve geleceğe güvenmek...

Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı;
Kemerhisar Belediye Başkanı 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı dolaysıyla yayınladığı yazılı mesajda, eğitimin bir ülkeyi ayakta tutan ve geleceğe taşıyan asli bir kamusal hizmet olduğunu ifade ederek; “Gençliğe ve geleceğe güvenmek istiyorsak, eğitim vazgeçilmezimizdir” dedi.
Eğitim olgusunun insanlık tarihi ile eşdeğer olduğuna dikkat çeken Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı dolaysıyla yayınladığı yazılı mesajda, güçlü, kalkınmış ve sosyal bir devletin temelinin eğitimden geçtiğini ifade etti.
Başkan Kirazcı ; “ Bugün insanlık elde ettiği tüm birikimleri eğitime borçludur. Elbette kara lekeler, savaşlar, ölümlerde eğitimsizliğin neden olduğu bir durumdur. Ne mutlu ki bizlere Bağımsızlık Savaşı’nda bile eğitim ve öğretimin aksamasına izin vermeyen bir liderin ülkesinde yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün o meşhur sözleri hala uslarımızda ve geçmişten geleceğe bizlere şöyle sesleniyor; - “Şu dünyaya bakın. Çağına ayak uyduramamış tüm milletlerin hepsi sömürge! Bugün can havliyle kurtulmuş olsak bile, yarın yine medeniyetin ayakları altında kalırız. Kurbanlık koyuna döneriz. Uğruna canlar verdiğimiz bu kurtuluş mücadelesi boşa gitmiş olur” diyerek düşman ilerleyişi altında bile öğretmenleri toplamış ve bağımsızlık mücadelesini eğitim ve öğretim üzerine oturtmuştur.
Günümüzde milyonlarca öğrenci bugün çağdaş Türkiye’nin temellerini oluşturmaktadır. Kemerhisar’da bugün itibariyle 41 öğrencimiz Ana Sınıfında eğitime başlayarak, geleceğimize adım atmaktadır. Toplamda ise ilkokullarımızda 313 öğrencimiz ilkokulda ders başı yapmış bulunmaktadır.
Başta Kemerhisarlı öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimize başarı dileklerimi iletirken, Niğde ve Türkiye’de ki tüm eğitim bileşenlerine aynı temenniyi bulunuyorum.
Bizler Kemerhisar’da eğitim ve öğretim için tüm olanaklarımızı seferber etmeye hazırız ve yeri geldiğinde de bu olanaklarımızı sonuna kadar da kullanacağız. Uygulamaya koyduğumuz Tyana Yerel Yönetim Teorisi’nin temeli ve vazgeçilemez unsuru eğitimdir. Geleceğimiz gençlikte, çocuklarımızdadır. Kalkınmış bir Kemerhisar, kalkınmış bir Niğde, kalkınmış bir Türkiye idealimizdir. Bunun için bizler toprağa fidelerimizi, çocuklarımızı okullarına teslim ediyoruz. Ekoloji ile barışık, üretken, çalışkan bir kuşak bizleri ileri götürecektir. Bu yüzden eğitim ve öğretimin önündeki tüm engeller sosyal belediyecilik anlayışımız içinde bizim de temel sorunumuzdur.
Gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğe taşınması için sağlıklı birer birey olmaları gerekiyor. Bu noktada tehlikeli ve zararlı alışkanlıklara karşı Kemerhisar Belediyesi olarak savaş açmış bulunmaktayız. Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kolluk güçleri ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordineli çalışmalarımız devam etmekte olup, gençliğimizin önünde ki sigara, alkol, uyuşturucu gibi engellerin tümünü ortadan kaldıracak güç ve yetkiye sahibiz. Bu konuda mücadele bizim Kemerhisar’a ve geleceğimiz olan çocuklarımıza karşı asli sorumluluğumuzdur” dedi.
Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, eğitim ve öğretimin maddi ve manevi olarak desteklenmesi noktasında başta ihtiyaç sahipleri olmak üzere, tüm okullarla işbirliğine gidileceğini ifade ederek, hayırsever ve iş adamlarından Kemerhisarlı üniversite öğrencileri için burs talebini yineledi.
Önümüzdeki 5 yıl içinde Kemerhisar’da öğrenci sayısının Türkiye ortalamasının kat ve kat üstünde olacağını müjdeleyen Kirazcı, eğitim ve öğretim konusunda her türlü projede belediye olarak üst düzey sorumluluk üstleneceklerini, teşvik edici olacaklarını vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327