Kent Müzesi’ndeki Konsere Büyük İlgi

Antalya Kültür Merkezi(AKM) Perge Salonu’ndaki Kent Müzesi’nin “Yöremizin Halk Sanatçıları-Gelenekten Geleceğe” etkinliği kapsamında konser veren yöresel sanatçı Hayri Dev, türkü şöleni sundu. Etkinliğe ilgi yoğun oldu.Etkinlikte...

Kent Müzesi’ndeki Konsere Büyük İlgi
Antalya Kültür Merkezi(AKM) Perge Salonu’ndaki Kent Müzesi’nin “Yöremizin Halk Sanatçıları-Gelenekten Geleceğe” etkinliği kapsamında konser veren yöresel sanatçı Hayri Dev, türkü şöleni sundu. Etkinliğe ilgi yoğun oldu.
Etkinlikte yöresel sanatçı Hayri Dev, Teke Yöresi türkülerini ve kendi bestelerini, kendine özgü tarzıyla üç telli curası ile icra edip yorumladı. Sanatçı gençlik yıllarında çok sevdiği ancak evlenemediği Birgül adlı kız için yakıp bestelediği türküsünü seslendirdiğinde salon hüzün doldu.
Etkinliğin sonuna doğru Teke Zeybeği ve “Masıt Kırığı” (Karaman Kırığı) oynayan 81 yaşındaki sanatçı, salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu, günün önem ve anlamına uygun, Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan, Köy Türkülerini konu edinen bir şiir okudu.
Hayri Dev’e çiçek takdim eden Yolcu, Kent Belleği Merkezi’nin bu tür etkinliklerinin gelişerek devam edeceği müjdesini de verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327