Kerem Demirbay: Son dakikada Almanya'yı seçtim

Fatih Terim'in kadroya katmak için uğraştığı Kerem Demirbay, son dakikada Almanya Milli Takımı'nı tercih ettiğini söyledi.

Kerem Demirbay: Son dakikada Almanya'yı seçtim

Hoffenheim forması giyen Kerem Demirbay milli takım tercihini yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu, yetenekli futbolcunun A Milli Takımımızı seçtiğini duyurdu ancak Kerem'den şok eden bir açıklama geldi.

TERCİHİMİ DEĞİŞTİRDİM

Almanya Milli Takımı'nın aday kadrosuna çağrılan Kerem, "Son dakika kararımı değiştirdim ve Almanya Milli Takımı'nı seçtim'' dedi.

FATİH HOCA AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Galatasaray'ın UEFA Kupası zaferinin 17. yıl dönümü kutlamaları kapsamında katıldığı törende konuşurken, Kerim Demirbay hakkında da açıklamalar yaptı.

Fatih Terim'in "Kerem Demirbay Türkiye'yi seçti" dediği dakikalarda Kerem Demirbay, Almanya'yı tercih ettiğini açıkladı.

TFF BİZİ SEÇTİ DEMİŞTİ

TFF'nin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Yurt dışındaki kulüplerde futbol oynayan Türk asıllı oyunculardan Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından uzun süredir takip edilen ve Türk Milli Takımı'na kazandırılmak istenen Demirbay, resmi başvurusunu da yaptı. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen genç oyuncu, bir kaç gün evvel yazılı olarak Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti.

Fatih Terim'in yurt dışında oynayan oyunculara giden çağrı listesinde adı bulunan ve bir sonraki kampa davet edilen Kerem Demirbay'ın gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Kosova maçı kampına katılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER