Kesk Ve Disk’ten Basın Açıklaması

KESK ve DİSK Konfederasyonlarına bağlı sendikaların üyeleri bir araya gelerek Kobani’de yaşananlar için basın açıklaması düzenledi.İstiklal Caddesi üzerinde toplanan sendika üyeleri pankartlar açarak basın açıklaması yaptı. Sendikalar...

Kesk Ve Disk’ten Basın Açıklaması
KESK ve DİSK Konfederasyonlarına bağlı sendikaların üyeleri bir araya gelerek Kobani’de yaşananlar için basın açıklaması düzenledi.
İstiklal Caddesi üzerinde toplanan sendika üyeleri pankartlar açarak basın açıklaması yaptı. Sendikalar adına basın açıklaması yapan KESK Dönem Sözcüsü İsmail Yavuz, "Ortadoğu’da yıllardır emperyalistler tarafından desteklenen ve Ortaçağ karanlığının 21. yüzyıldaki en acımasız temsilcisi olan eli kanlı IŞİD çetelerinin Kobani’ye yönelik saldırıları yoğunlaşmış, binlerce insan yeni bir katliam tehlikesi ile karşı karşıya bırakılmıştır. IŞİD, bugüne kadar yüzlerce insanı canice öldürmüş, mazlum halkları kıyımdan geçirmiş, kendisine biat etmeyen herkesi katletmiştir. IŞİD, günlerdir Ortadoğu halkına tanklar, füzeler ve ağır silahlarla saldırmaktadır. IŞİD, aynı zamanda demokratik, eşitlikçi ve özgürlükçü değerlere saldırmaktadır" dedi.
Geniş güvenlik önlemi altında gerçekleşen basın açıklaması olaysız sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327