Kesk’e Bağlı Sendikalar Didim’de Kobani İçin Grev Yaptı

Didim’de KESK’e bağlı tüm sendikalara Kobeni’de yaşanan olaylara tepki göstermek amacıyla greve gitti.Didim’de KESK’e bağlı tüm sendikalara Kobene’de yaşanan olaylara tepki göstermek amacıyla greve gitti. Bugün saat 12.30’da Eski...

Kesk’e Bağlı Sendikalar Didim’de Kobani İçin Grev Yaptı
Didim’de KESK’e bağlı tüm sendikalara Kobeni’de yaşanan olaylara tepki göstermek amacıyla greve gitti.
Didim’de KESK’e bağlı tüm sendikalara Kobene’de yaşanan olaylara tepki göstermek amacıyla greve gitti. Bugün saat 12.30’da Eski Adliye binası karşısında toplanana KESK üyelerine Didim Demokrasi platformu üyeleri de destek verirken bir araraya gelen grup daha sonra Atatürk Bulvarı üzerinden Kent Meydanına yürüdü. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı kolluk kuvvetleri yol güzergahında güvenlik tedbiri alırken bir diğer emniyet güçleri ise AK Parti Didim ilçe Teşkilatı önünden güvenlik tedbiri aldı.
Ellerinden döviz ve pankartlarla Kent Meydanına gelen kalabalık grup Hükümet ve IŞID aleyhine sloganlar attı. Grup adına yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Uluslararası emperyalist güçlerin Ortadoğu’ya ilişkin planlarının maşası olarak devreye soktukları IŞİD başta Irak ve Suriye olmak üzere gittiği topraklara ölüm saçmaya devam ediyor. Bugün IŞİD denilen çete Kürt, Türkmen, Ezidi, Arap, Alevi, binlerce insanı katlediyor, yaşam alanlarından koparıyor, insana yakışır bir yaşam hakkını ellerinden alıyor" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327