Kesk’ten, Kobone’ye Destek Açıklaması

Kamu Emekçileri Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından Kobane’ye destek vermek amacıyla bir basın açıklaması düzenledi.Demokrasi Parkında düzenlenen basın açıklamasını okuyan Ses Şube Başkanı Cahit Önder, “Uluslararası emperyalist...

Kesk’ten, Kobone’ye Destek Açıklaması
Kamu Emekçileri Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından Kobane’ye destek vermek amacıyla bir basın açıklaması düzenledi.
Demokrasi Parkında düzenlenen basın açıklamasını okuyan Ses Şube Başkanı Cahit Önder, “Uluslararası emperyalist güçlerin Ortadoğu’ya ilişkin planlarının maşası olarak devreye soktukları IŞİD başta Irak ve Suriye olmak üzere girdiği topraklara ölüm saçmaya devam ediyor. Bugün IŞİD denilen çete Kürt, Türkmen, Ezidi, Arap, Alevi, binlerce insanı katlediyor, yaşam alanlarından koparıyor, insana yakışır bir yaşam hakkını ellerinden alıyor.
Kobane bugün ateş altındadır. IŞİD çeteleri günlerdir ağır silahlarla saldırdığı, mahallerine kadar girdiği Kobane’de yeni bir soykırıma imza atmaya hazırlanmaktadır. Bugün Kobane’de Kürt halkıyla beraber bütün halklar ve tüm insanlık yaşam ve onur mücadelesiyle karşı karşıyadır. Bir savaşta sadece insanlar ölmez, insanlık da ölür. Sessizlik saf tutmaktır, bizim safımız insanlıktır” ilkesinden hareketle, tüm emek ve meslek örgütlerini, demokrasi güçlerini, emekçileri ve tüm yurttaşlarımızı özgür, demokratik ve barış içinde bir geleceği bugünden kurmak adına mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327