Kesk’ten ’tezkere’ Açıklaması

KESK Eskişehir Şubeler Platformu, TBMM’de bir süre önce kabul edilen tezkerenin kaldırılması çağrısında bulundu.Adalar mevkiinde düzenlenen basın açıklamasında konuşan KESK Dönem Sözcüsü Serkan Demir, uluslararası emperyalist güçlerin...

Kesk’ten ’tezkere’ Açıklaması
KESK Eskişehir Şubeler Platformu, TBMM’de bir süre önce kabul edilen tezkerenin kaldırılması çağrısında bulundu.
Adalar mevkiinde düzenlenen basın açıklamasında konuşan KESK Dönem Sözcüsü Serkan Demir, uluslararası emperyalist güçlerin Ortadoğu’ya ilişkin planlarının maşası olarak devreye soktukları IŞİD’in başta Irak ve Suriye olmak üzere girdiği topraklara ölüm saçmaya devam ettiğini ifade etti. Demir, “IŞİD denilen çete Kürt, Türkmen, Ezidi, Arap, Alevi binlerce insanı katlediyor, yaşam alanlarından koparıyor, insana yakışır bir yaşam hakkını ellerinden alıyor. Yüzyıllardır bir arada kardeşçe yaşayan farklı kimlik, inanç ve mezhepten halkları karşı karşıya getirme politikalarının somut bir ürünü olarak ortaya çıkan IŞİD, kendisine biat etmeyen herkesi katletmiştir” dedi.
Demir, şunları söyledi:
“Emekçiler, savaş politikalarından yana olamaz, halkların katliamına sessiz kalamaz. Emekçiler bu ülkenin kadim halklarının çocukları olarak bu topraklarda kardeşliğin ülkesini kurmak için eşit-özgür bir şekilde yaşamanın kavgasını vermelidir. Yapay ayrımları bir tarafa bırakarak halkın en geniş kesimlerinin çıkarı adına tüm emek ve meslek örgütlerini, demokrasi güçlerini, emekçileri ve tüm yurttaşlarımızı barış içinde bir geleceği bugünden kurmak için sağduyulu davranmaya çağırıyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327