Kick Boksçu Yasir Çelik:

Malatya Büyükşehir Belediyespor’un tecrübeli kick boks sporcusu Yasir Çelik, Malatya’nın kick boks branşında iyi bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.Çelik, kick boks branşının Malatya’da önemli bir yere sahip olduğunu belirterek,...

Kick Boksçu Yasir Çelik:
Malatya Büyükşehir Belediyespor’un tecrübeli kick boks sporcusu Yasir Çelik, Malatya’nın kick boks branşında iyi bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Çelik, kick boks branşının Malatya’da önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "20 yıldır sporun içerisindeyim. Gerek ülkemize gerekse de Malatya’mıza dereceler getirdik. Malatya Büyükşehir Belediyespor sporcusuyuz ve Malatya’mızı elimizden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz" dedi.
Kick boksta yetenekli sporcuların olduğunu dile getiren Çelik, "Malatya’da kick boks branşında tecrübeli antrenör ve yetenekli sporcular var. Kan ve ter akıtarak bir yerlere gelebiliyorsun. Bu anlamda da biraz sabretmek gerekiyor. Yetenekli ve başarılı sporcular var. Ben inanıyorum ki, birkaç seneye kadar büyük başarılar elde edilebilir" ifadelerini kullandı.
30 Ağustos’ta düzenlenen kick boks gecesi gibi etkinliklerin düzenlenmesini istediklerini kaydeden tecrübeli sporcu, "Malatya’da spor adına organizasyonların düzenlenmesini istiyoruz. Sadece kick boks değil, her türlü alanda organizasyonun düzenlenmesi sporcular adına önemli. Bunun maddi ve manevi olarak Malatya’ya büyük getirisi olacaktır" diye konuştu.
Çelik, ailelere de bir çağrıda bulunarak, "Spor, fiziken, ruhen ve zihnen gelişim için önemli bir rol oynamaktadır. Sporun hangi branşı olursa olsun, ailelerimizin çocuklarını spora yönlendirmelerini istiyoruz. Çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasında sporun büyük rolü vardır" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327