Kılıçdaroğlu Bin 155 TL'lik zam için ne dedi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hakim ve savcıların maaşlarına yapılacak olan zam düzenlemesine ilişkin, "Kimse kusura bakmasın ama benim listemi desteklerseniz sizlerin maaşlarına zam yapacağım. Bunun adı siyasal rüşvettir" dedi.

Kılıçdaroğlu Bin 155 TL'lik zam için ne dedi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın yeni düzenleme ile hakim ve savcıların maaşlarına yapılacak olan zam açıklamasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Kendi aralarında seçim yapacaklarsa Adalet Bakanı'nın, Başbakan'ın yanlarında işleri ne? Kimse kusura bakmasın ama benim listemi desteklerseniz sizlerin maaşlarına zam yapacağım. Bunun adı siyasal rüşvettir. Hakimler ve savcıların karar alırken bu tür sürecin içinde ezilmelerini kabul edemiyorum. Onların kendi vicdanlarını dinleyerek gerçek anlamda hakim ve savcıları HSYK'ya seçeceklerine inanıyorum" diye konuştu.

"IŞİD'E KARŞI YAPILACAK ULUSLARARASI BİR OPERASYONDA TÜRKİYE'NİN YER ALMASINA KARŞI ÇIKMAYIZ"


Kılıçdaroğlu, "Ortadoğu'da IŞİD'e karşı yapılacak uluslararası bir operasyonda Türkiye'nin yer almasına karşı çıkmayız. Türkiye'ni geleceği açısından önemli bir karardır" dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327