Kılıçdaroğlu: "Herkes bu gerçeği bilsin"

İstanbul Kartal'daki çöken binayla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sorumlusu şu anda Erzurum'dan aday" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu: "Herkes bu gerçeği bilsin"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Adalet için yürüdüm. 82 milyonunun hakkı ve hukuku için yürüdüm. Bizim dilsiz şeytan olmaya sabrımız tahammülümüz yoktur. Biz asla ve asla dilsiz şeytan olmayacağız. Zulme karşı mücadele etmek adaleti savunmak için mücadele etmek bizim görevimizdir'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Adalet için yürüdüm. 82 milyonunun hakkı ve hukuku için yürüdüm. Bizim dilsiz şeytan olmaya sabrımız tahammülümüz yoktur. Biz asla ve asla dilsiz şeytan olmayacağız. Zulme karşı mücadele etmek adaleti savunmak için mücadele etmek bizim görevimizdir. Kartal'da bir bina çöktü 21 vatandaşımız hayatını kaybetti. O binayla ilgili çok şey biliyorduk. O binayı kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum'da Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. Kartal belediye başkanı Altınok Öz bütün gün oradaydı. Dün İstanbul'da helikopterimiz düştü 4 askerimiz şehit oldu. Kahraman ordumuzun başı sağ olsun. Bu marka helikopterle ilgili bunların yeniden gözden geçirilmesi lazım. Bu konuda yetkililerin daha duyarlı olmaları gerekiyor.

Aziz Kocaoğlu İzmir'i bir dünya markası haline getirdi Tunç Soyer de Aziz Bey'in bıraktığı başarıları karalılıkla ve azimle sürdürecektir. Bir başka arkadaşımız Yılmaz Büyükerşen. Eskişehir'i Eskişehir yapan.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327