banner333

Kılıçdaroğlu'ndan Enis Berberoğlu'na ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, "Enis Bey anılarını yazıyor. Umarız adalet yerini bulur ve kısa süre içerisinde tahliye olur. Alınan karar ağır bir karar"dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Enis Berberoğlu'na ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin  İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti.    CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Bülent  Tezcan, Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel, milletvekilleri Levent  Gök, Barış Yarkadaş ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile saat 10.50 civarında Maltepe  Cezaevine geldi. Berberoğlu ile görüşen Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık 2 saat  sürdü.  Kılıçdaroğlu'nun, ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, morali  yerinde olan Berberoğlu'nun anılarını yazdığını dile getirdi.   Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:  "Gerçeği yerinde görmek, gerçekten acı verici. Adalet, saraylarda  değil aslında. Üzerinde adalet sarayı yazılan binalarda bugünkü koşullarda,  üzülerek ifade edeyim, adalet dağıtılmıyor. Adaletin mahkum edildiğini, hapse  atıldığını gördüm. Hiçbir günahı olmayan insanların, terörle uzaktan yakından  hiçbir ilgisi olmayan insanların, haksız yere suçlanan insanların hapse atılması  toplum vicdanında derin yaralar, acılar açar. Enis Bey, bu örneklerden birisi.  Uzun yıllar gazetecilik yaptı, Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birisinin  genel yayın yönetmenliğini yaptı. Bütün gazeteci arkadaşlara selamları var,  morali yerinde, anılarını yazıyor. Umarız adalet, yerini bulur ve kısa süre  içerisinde tahliye olur. Alınan karar, çok ağır bir karar, hukukla bağdaşmayan  bir karar, adaletle bağdaşmayan bir karar, toplum vicdanında derin yaralar açan  bir karar. 'Adalet, ağır yürür, az yürür ama mutlaka hedefe varır' diye bir ifade  var. Dolayısıyla biz de adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyoruz."
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327