banner333

Kılıçdaroğlu'na İhsanoğlu'nu Kemal Derviş önerdi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eski Devlet Bakanı Kemal Derviş'in önerdiği ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'na İhsanoğlu'nu Kemal Derviş önerdi

 CHP lideri Kılıçdaroğlu’na İhsanoğlu ismini 24 Mayıs’taki görüşmede kendi ismi de adaylar arasında geçen eski Devlet Bakanı Kemal Derviş’in önerdiği, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çalışmanın ardından İhsanoğlu’na 12 Haziran akşamı adaylığı teklif ettiği ortaya çıktı.

"İHSANOĞLU'NU DEĞERLENDİRMENİZİ ÖNERİRİM"

Derviş bu görüşmede, "İktidarın adayının seçim sürecinde dini duyguları sömürerek propaganda yapacağını düşünüyorum. Çağdaş, laik ve aynı zamanda mütedeyyin kesimin de sıcak baktığı bir isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu değerlendirmenizi öneririm" dedi.

12 HAZİRAN'DA BİR ARAYA GELDİLER

İhsanoğlu’nu tanıyan Derviş "Sizi Ekmeleddin Bey ile bir araya getirmek de isterim" teklifinde bulundu. 12 Haziran Perşembe günü İstanbul’da özel bir akşam yemeğinde İhsanoğlu ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu’na, Derviş de eşlik etti. Yaklaşık iki saat süren yemekte politikaya sıcak bakmadığını ifade eden İhsanoğlu, buna rağmen görevin "yüce" olduğunu ifade ederek kabul etti. İhsanoğlu, karşısına çıkacak adaylarla siyaseten atışmamayı tercih edeceğini ifade ederken "Siyasetin içinden gelen birisi değilim. Propaganda sürecinde hedef haline getirileceğim, ben kavga etmeden süreci götürmeyi çok isterim" dedi.

"BEN TANIRIM SİZE ÇOK UYGUN"

Kılıçdaroğlu da, "Biz, tüm vatandaşlarımızı kucaklayacak dilin süreçte olması gerektiğini savunuyoruz. Zaten toplumun da beklentisi tarafsız, devletin kurumlarıyla uzlaşı içinde çalışacak, siyasete fazla bulaşmayacak bir isim. Bu tanım size çok uygun" dedi. (Kaynak: Milliyet)
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327