Kılıçdaroğlu'ndan, Erdoğan'ın bilezik hikayesine yorum

Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Temmuz'da Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığının açıklanmasının ardından kürsüde yaptığı konuşma sırasında anlattığı 'bilezik hikayesi'nin tamamen bir kurgu olduğunu iddia etti.

Kılıçdaroğlu'ndan, Erdoğan'ın bilezik hikayesine yorum

Cumhuriyet gazetesine konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: "Geçmişinden söz ederken bir öykü anlattı. Küçük bir kız çocuğunun getirdiği iki bileziğin öyküsü. O öykü gerçek değil. Çünkü Erdoğan'ın mal varlığı kendi seçimini finanse edemeyip, iki bileziğe muhtaç kalacak küçüklükte değil. Uydurma bir öykü. Bir öykünün arkasına saklanarak, 'halka yakın' imajı vermek istiyor. Herkes bu gerçeği çok iyi bilmeli. Onun yerine oğlunun evindeki 30 milyon Avro'nun hikâyesini anlatsa çok daha etkileyici olurdu. Profesyonel kurgucuların hazırladığı, Erdoğan'a verdikleri bir metin. O da bu metni okudu. Kime yarar bu hikâye? Ağlama konusunda profesyonel olan Bülent Arınç'a yarar. Zaten gerekli etkiyi de göstermiş. Ama biz Arınç'ın 30 milyon Avro için de ağzından en azından birkaç kelime çıkmasını beklerdik."

BAŞBAKAN'IN ANLATTIĞI HİKAYE

Ak Parti'nin Ankara Ticaret Odası'nda yapılan Cumhurbaşkanı adayı tanıtım toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan anlattığı hikaye ise şöyle: 1994 yılıydı İstanbul'da yerel seçmler için koşturuyorduk. İstanbul'un her semtine her sokağına ulaşmaya çalışıyorduk. Tehdit telefonlarına aldırmıyorduk. İstanbul'un yoksul mahallelerinden birindeydik bir kız çocuğu yanıma geldi, elina uzattı. İki bileziği elime tutuşturdu, 'annem sakın seçilince bizi unutmasın dedi' diye de konuştu. O iki bilezik benim hep karşımda oldu ve ben o gözleri hiç unutamadım. Pınarhisar Cezaevi'nde yatarken hep o çocuğun bakışları gözümdeydi ve o iki bilezik. Başbakan olduğumda hep o gözler karşımdaydı. Gece yorgun başımı yastığa koyarken, sabah uyanancı o masum çocuğun gözündeki o umut hep karşımdaydı. Ne o gözleri ne de o gözlerin verdiği mesajı bir an olsun aklımdan çıkarmadım. Biz siyaseti işte o gözler için yaptık. Siyaseti onlarla beraber onlar için yaptık.Kaynak: Cumhuriyet
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327