Kılıçdaroğlu'nun fotomontaj gafına Erdoğan'dan yanıt

Kırşehir'de toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı, Somali ziyareti sırasında Somalili bir çocuğa verdiği hediyeyi eleştiren Kılıçdaroğlu'na Erdoğan'dan yanıt gecikmedi.

Kılıçdaroğlu'nun fotomontaj gafına Erdoğan'dan yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

"KILAVUZU KARGA OLANIN..."

Erdoğan yaptığı konuşmada Somali ziyareti sırasında Somalili bir çocuğa verdiği hediyeyi çarpıtarak gündeme getiren Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Erdoğan, Kılıçdaoğlu için "Biz Somali'de büyük açılışlar yaparken burada ana muhalefetin genel başkanı çıktı, bu Somali ziyaretinde hastane ziyaretinde çocuklara dağıttığım hediyeleri ne olduğunu bilmeden, Türkiye Cumhurbaşkanına bir saygısızlık yaptı. Yine rezil oldu. Kılavuzu karga olanın .... bunu biliyorsunuz ben söylemeyeyim" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Erdoğan'ın Somalili çocuklara hediye ettiği boyama kitabının montajlanmış halini göstererek eleştirilerde bulunmuştu. Erdoğan'ın Somalili çocuklara boyama kitabı hediye etmesine rağmen Kılıçdaroğlu, çocuklara 'Ali Baba ve Kırk Haramiler' adlı kitabın hediye edildiğini savunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Kırşehir'e teşekkür borcumuz var. Bu kardeşinize yüzde 53'le destek verdi. Bugün Kırşehir'e yapılan büyük yatırımlarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. 


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327