Kilis'e atılan roket restorana düştü! Çok sayıda yaralı var

Son dakika haberine göre, Kilis'e Afrin'den atılan roket bir restorana isabet etti. Olayda yaralıların olduğu belirtiliyor

 Suriye'nin Afrin kenti kırsalındaki terör örgütü mevzilerinden ateşlenen bir roket, Kilis kent merkezindeki  Cumhuriyet Caddesinde bulunan tarihi yapıdaki lokantaya düştü. Yaralıların bulunduğu belirtilen olay yerine ihbarla çok sayıda sağlık ve güvenlik görevlisi sevk edildi.

Valiliğe yine yakın bir nokta. Aracın üzerinden geçtiğini fark ettik. Hergün yemek yediğimiz restoran. Yaralılar olduğu bilgisi var, çok sayıda ambulans da bu bölgeye doğru geliyor. Bölgede görev yapan gazetecilerin hergün yemek yedikleri restoran. Roketin patlamadığı belirtildi. Restoran sahibi aşçının yaralandığını aktardı. 

KİLİS VALİSİ: 4 KİŞİ YARALANDI

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan'ın yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde Afrin'deki teröristlerce kent merkezine yönelik roketli saldırı düzenlendiğini hatırlattı.

"Atılan 2 roket, bir ev ile bir lokantaya isabet etti, 4 kişi yaralandı." diyen Tekinarslan, ambulanslarla hastanelere kaldırılan yaralıların tedavisine başlandığını, polis ekiplerinin incelemesinin sürdüğünü söyledi.

TSK TARAFINDAN MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

Bu arada, sınır birliklerince roketlerin atıldığı noktalar tespit edildi ve misliyle karşılık verildi. Top atışları kent merkezinden de duyuldu.

Gelen ilk bilgilere göre saldırıda can kaybının olmadığı öğrenildi.

hasar gördü, 20 araç ise kullanılamaz hale geldi.

YORUM EKLE

banner321

banner326

banner327