Kırbulak Deresi Park Yapım Çalişmalari Devam Ediyor

Ardahan Belediyesi park ve bahçe yapım çalışmaları kapsamında Kırbulak deresinde park yapım çalışmaları devam ediyor.Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Kür-Kale Parkı Lezzet-i Kür Restaurant’ın hemen üst tarafında yapımı devam...

Kırbulak Deresi Park Yapım Çalişmalari Devam Ediyor
Ardahan Belediyesi park ve bahçe yapım çalışmaları kapsamında Kırbulak deresinde park yapım çalışmaları devam ediyor.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Kür-Kale Parkı Lezzet-i Kür Restaurant’ın hemen üst tarafında yapımı devam eden parkın çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar ile ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Başkan Köksoy çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada; “Proje tamamlandığında vatandaşlarımız, otogardan başlayan, parkların kenarından sahil şeridi boyunca devam eden yürüyüş yolunda spor yapabilecek, istedikleri park da oturup dinlenerek, çayını kahvesini içebileceklerdir. Amacımız tarihi Ardahan kalesi etrafında bulunan bu alanları, cazibe merkezi yapmak, hem estetik görünüm açıdan, hem turistik açıdan önemli bir konuma kavuşturmaktır” dedi.
Ardahan otogarı Kura Nehri sahil şeridinden başlayan yürüyüş yolu, Tarihi Ardahan Köprüsünden geçerek halen yapımı devam eden park ile birleşiyor, yaklaşık üç kilometre boyunca yapılan parklar da oturma gurupları, çocuk oyun gurupları, dinlenme alanları, sportif aletler ile yürüyüş yolları yapılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327