“kırık Hayatlar” İlgi Gördü

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan Mehmet Tekkanat’ın yazıp Ömer Konakçı’nın yönettiği “Kayıp Hayatlar” oyuna ilgi büyüktü.Yönetmen Ömer Konakçı; "Son günlerde...

“kırık Hayatlar” İlgi Gördü
Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan Mehmet Tekkanat’ın yazıp Ömer Konakçı’nın yönettiği “Kayıp Hayatlar” oyuna ilgi büyüktü.
Yönetmen Ömer Konakçı; "Son günlerde gençlerin uyuşturucu gibi zararlı maddelerle görüntülenmesi, ölümler ve kullanımlardaki artış bizleri derinden üzüyor. Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi olarak bu toplumsal sorunumuzun çıkış sebeplerini anlatan bir oyun hazırladık" dedi
Oyuncu olarak usta öğreticiler Ömer İnce ve İrem Alhan ile kursiyerler Şenay Eruna Tabak, Tolga Tunç, Sema Küllü, Ediz Bostan, Cem Çakır, Muharrem Bayram yer aldığı oyunda seyircilerin duygulu anlar yaşadığı gözlendi.
Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Rehber Öğretmeni Ahmet Duman, oyun sonrası konuyla alakalı kısa bir sunum yaptı.
Oyuna, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdür Mehmet Aygün, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lütfi Hangün, müdür yardımcıları Nurgül Yakın, Fikri Demirtaş ve Müzeyyen Ekici ile salonu dolduran sanatseverler katıldı.
Oyun sonrası uygulamalı tiyatro kursuna katılan ve başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.
Oyun ayrıca, ‘adım adım aydınlık geleceğe projesi ‘ kapsamında; sabah ve öğlen seanslarında Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesinin katkılarıyla lise öğrencilerine sunuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327