Kıskanç kocanın IŞİD yalanı şok etti

Fransa'da kıskanç bir koca evi terk eden eşine öyle bir şey yaptı ki... Kıskaç koca karısı hakkında polise "Libya'ya cihada gidiyor" ihbarında bulundu.

Kıskanç kocanın IŞİD yalanı şok etti

Fransa'nın Bordeaux kentinde kıskanç bir koca, kavga ettikten sonra evi terk eden karısı hakkında polise "Libya'ya cihada gidiyor" diye ihbarda bulundu.

Karısının ayrıca, ''radikal dinci olduğunu, peçe giydiği ve ABD ile İsrail hakkında ırkçı ve nefret dolu söylemlerde bulunduğu'' ihbarında bulunan kocanın şikayeti üzerine polis bölgede araştırma başlattı.

Sud Ouest gazetesinin haberine göre, ihbarı değerlendiren polis, evden cihat için kaçtığı iddia edilen genç kadını, bir bayan arkadaşının evinde buldu.

Kocası ile sert tartışmalar yaşayan kadının "peçeli değil, mini etekli olduğu, Radikal dincilik ve cihatla hiçbir alakası olmadığını" tespit eden polisin, kocanın kıskançlıktan dolayı "asılsız ihbar ve haksız yere karalama" suçundan dava açılması için talepte bulundu.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, dün basına yaptığı açıklamada, Irak ve Suriye'deki savaşlara giden, gitmek isteyen veya buralardan dönen Fransız vatandaşı ve bu ülkede oturma izni olan kişilerin sayısının 930 civarında olduğunu açıklamıştı. Cazeneuve, gelen ihbarlar sonucu yaklaşık 70 kişinin ise yurt dışına savaşmak için gitmesinin engellendiğini bildirmişti.

Fransa'da parlamentoda kabul edilen yasa, yurt dışındaki savaşlara katılmak için yola çıkanlara hapis cezası verilmesini öngörüyor. Meclise sunulan yeni tasarı, bu yasanın daha da sertleştirilmesini amaçlıyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2014, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327