Kızılay Yozgat’ta Kan Bağışı Kampanyası Başlattı

Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı, kan bağışı kampanyası başlattı.Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda Kızılay Kan Bağışı TIR’ında kan bağışları alınırken, kampanyanın 25 Eylül’e kadar süreceği belirtildi. Kızılay Yozgat Şube...

Kızılay Yozgat’ta Kan Bağışı Kampanyası Başlattı
Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı, kan bağışı kampanyası başlattı.
Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda Kızılay Kan Bağışı TIR’ında kan bağışları alınırken, kampanyanın 25 Eylül’e kadar süreceği belirtildi. Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ömer Faruk Dumlupınar, Kızılay’ın 146 yıllık tarihi ile insanlar arasında din, dil, ırk ayrım yapmaksızın tüm insanlığa hizmet eden bir kuruluş olduğunu belirterek, “Türk Kızlayı’nın hizmetlerinden birisi de ülkemiz hastanelerinin kan ihtiyacını karşılamaktır. 18 -65 yaş arası herkes kan bağışında buluna bilir. Erkekler 3 ayda bir kadınlar ise 4 ayda bir kan bağışında bulunmaları kendi sağlıkları açısından önemlidir” dedi.
10-25 Eylül tarihleri arasında kan bağışı kampanyası başlattıklarını ifade eden Dumlupınar, “Kan alımları Cumhuriyet Meydanında Kızılay TIR’ında saat 10:00 ile 18:00 arasında sürecektir. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Kan hammaddesi insan olan ve insan dışında herhangi bir varlıktan elde edilemeyen bir üründür. Bağışlayacak bir ünite kan 3 hayat demektir. Bu sebeple tüm halkımızı kan bağışı kampanyamıza destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327