Klasik Oyuncak Arabalar Koleksiyoncuların Gözdesi Oldu

Klasik oyuncak arabalar koleksiyoncuların gözdesi haline geldi.Trabzon’da nostalji otomobil meraklısı ve kemençe imalatçısı Küre Eyüboğlu, klasik model oyuncak otomobillerin koleksiyonunu yapıyor. Fatih Mahallesi’nde bulunan atölyesinde kemençe...

Klasik Oyuncak Arabalar Koleksiyoncuların Gözdesi Oldu
Klasik oyuncak arabalar koleksiyoncuların gözdesi haline geldi.
Trabzon’da nostalji otomobil meraklısı ve kemençe imalatçısı Küre Eyüboğlu, klasik model oyuncak otomobillerin koleksiyonunu yapıyor. Fatih Mahallesi’nde bulunan atölyesinde kemençe imal eden Küre Eyüboğlu, çalışmaları dışında klasik model oyuncak araba koleksiyonuna önem verirken çeşitli illerden ve ülkelerden sipariş ederek getirdiği model otomobilleri bir vitrinde sergiliyor.
Yaklaşık 200 model aracının olduğunu belirten Eyüpoğlu, klasik arabaların gün geçtikçe azaldığına ifade ederek otomobilleri satmayı düşünmediğini söylüyor.
Koleksiyona 4 yıldan fazla emek verdiğini kaydeden Eyüpoğlu, “Bu araçların fiyatı 90 ila 300 lira arasında değişiyor. Son 20 yılda otomobil teknolojisi o kadar ilerledi ki, artık gelişen teknolojiden sıkılmaya başladık. Bu araçlarla bir nebze de olsa özlem gideriyorum. Bu araçlar kesinlikle oyuncak değildir, araçlarımı satmayı da hiç düşünmedim’ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327