Knidos Yolu Genişletiliyor

Muğla’nın Datça ilçesindeki Knidos antik kentine giden yolda genişletme çalışmaları başlatıldı. Son yıllarda artan turist sayısı ve antik kente ziyaretçi akının yaşanmasının ardından Knidos’a ulaşımın sağlandığı yol yetersiz...

Knidos Yolu Genişletiliyor
Muğla’nın Datça ilçesindeki Knidos antik kentine giden yolda genişletme çalışmaları başlatıldı. Son yıllarda artan turist sayısı ve antik kente ziyaretçi akının yaşanmasının ardından Knidos’a ulaşımın sağlandığı yol yetersiz kalmıştı.
Datça Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediye ile işbirliğine giderek yolda genişletme çalışmaları başlattı. Datça Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Uçar ve Belediye Meclis Üyesi Can Canbey’in girişimleri sonucu Muğla Büyükşehir Belediyesi gündemine alınan yol düzenleme ve genişletme çalışmalarına turizm sezonunun yavaşlamasıyla birlikte başlandı. Datça Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Uçar, “İlk aşamada 8,5 kilometrelik bölüm tümüyle yeniden düzenlenerek asfaltlanacak. Böylelikle yarımadamızın batı kısmına ulaşım daha da kolaylaştırılmış olacak” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327