Kobani İçin Turgutlu’da Basın Açıklaması Yapıldı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Kobani’de yaşanan olaylar nedeniyle BDP İlçe Teşkilatından bir basın açıklaması geldi.Geçtiğimiz gün yaşanan ve TOMA ile müdahalenin yaşadığı gösteriler sonrası bu akşam ortam sakindi. Az sayıda kişinin...

Kobani İçin Turgutlu’da Basın Açıklaması Yapıldı
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde Kobani’de yaşanan olaylar nedeniyle BDP İlçe Teşkilatından bir basın açıklaması geldi.
Geçtiğimiz gün yaşanan ve TOMA ile müdahalenin yaşadığı gösteriler sonrası bu akşam ortam sakindi. Az sayıda kişinin katıldığı grup İstasyon Altı Mahallesinde yürüyerek Kervan Yolu üzerinde bulunan parti lokaline geldi. Parti lokali önünde bir basın açıklaması yapan grup "Kobani IŞİD’e Mezar Olacak" sloganları attılar.
BDP Turgutlu İlçe Başkanı Selahattin Dağlı yaptığı basın açıklamasında Ak Parti iktidarını eleştirdi. Dağlı;" AKP Hükümetine, Fransa’ya, İngiltere’ye, Almanya’ya, Amerika’ya, Belçika’ya, Hollanda’ya ve bütün dünya sesleniyoruz. Eğer Kobani düşürse saydığım ülkeler ne rahatlığı, ne huzuru, ne yaşamayı kesinlikle ama kesinlikle bulamazlar. AKP hükümetine sesleniyorum 2 seneden beri ne polis cenazesi, ne asker cenazesi ne de bir gerilla cenazesi gelmiyordu. Ama son 1 hafta içerisinde Diyarbakır’da Van’da, Siirt’te, Batman’da, Ağrı’da 2-3 gün içerisinde 22 şehit verdik. Biz ne gerilla, ne asker ne de polis şehidi vermek istiyoruz. Eğer AKP hükümeti birazcık mantıklı düşünüyorsa biran önce sinsi politikalarından vazgeçsin, biran önce adım atsın, akıllı davransın yoksa onun bedelini de kendisi verecektir" dedi.
Yapılan basın açıklaması sonrası grup olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327