Kocaeli Belediyesinden Mültecilere Yardım

Genişletilmiş il başkanları toplantısı için Şanlıurfa’ya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Suruç’a geçerek Suriyeli mültecilere giyim, battaniye, çocuklara oyuncak dağıttı.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun...

Kocaeli Belediyesinden Mültecilere Yardım
Genişletilmiş il başkanları toplantısı için Şanlıurfa’ya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Suruç’a geçerek Suriyeli mültecilere giyim, battaniye, çocuklara oyuncak dağıttı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı genişletilmiş il başkanları toplantısı için Şanlıurfa’ya gelen Başkan Karaosmanoğlu, eşi Behiye Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Ömer Polat, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Gökçin, Muş Belediye Başkanvekili Aydın Özaslan, AK Parti Suruç İlçe Başkanı Mehmet Yavuz, Urfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Kılıç ile birlikte Suruç’a geçerek mültecilerin koşullarını yerinde gördü. Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindekiler, Suruç ilçesinde kamplarda yaşayan mültecilere teslim edilmek üzere toplam 300 bin TL tutarında, 13 bin 500 giyim, 10 bin oyuncak ve 4 bin çift kişilik battaniye teslim edildi. Yardımların, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi organizesiyle kamplardaki ihtiyaç sahiplerine dağıtımı başladı. Kamp ziyaretlerinde mültecilerin sorunlarını dinleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Yardımlarımız devam edecek. Hem IŞİD hem Suriye teröründen kaçan kardeşlerimize her zaman yardım edeceğiz. Burada rahat yaşayabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun yanında ülkelerindeki çatışmaların bir an önce sona ererek tekrar ülkelerine dönmeleri için dua ediyoruz” dedi. Çocuklar, Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindekilere ilgi gösterdi. Başkan Karaosmanoğlu yardımların koordine edildiği AFAD lojistik üssünü ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Karaosmanoğlu, Suriyeli bir bebeği kucağına alıp severken, eşi Behiye Karaosmanoğlu da Suriyeli bebeğe çeyrek altın hediye etti. Heyet bir sınır köyünü gezerek, köyde kalan Suriyelilerle sohbet edip, sorunlarını dinledi. Behiye Karaosmanoğlu, köydeki bir Suriyeli ailenin kaldığı barakaya girerek, aileyle görüştü. Karaosmanoğlu, evdeki çocuklara çikolata dağıttı.
Başkan Karaosmanoğlu, Suruç’ta kurulan 10 bin kişinin kaldığı YİBO ve Ali Gör Geçici Mülteci Kampını, Suruç Kaymakamlığı ve AK Parti Suruç İlçe Başkanlığını da ziyaret etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327