Konsem’de Kuaför, Manikür Ve Pedikür Kayıtları Devam Ediyor

Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM), 3 bin 254 kursiyer ile yeni eğitim ve öğretim yılına devam ediyor. 2014-2015 eğitim-öğretim birinci döneminde 30 branşta 92 kurs açan KONSEM’de kuaför,...

Konsem’de Kuaför, Manikür Ve Pedikür Kayıtları Devam Ediyor
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM), 3 bin 254 kursiyer ile yeni eğitim ve öğretim yılına devam ediyor. 2014-2015 eğitim-öğretim birinci döneminde 30 branşta 92 kurs açan KONSEM’de kuaför, manikür ve pedikür kursu için öğrenci kayıtları devam ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, KONSEM’de kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin, kısa süre içinde meslek edindiklerini belirterek özellikle dikiş-nakış, kuaför, manikür-pedikür kursiyerlerinin çok kısa süre içinde bir işe yerleştiklerini söyledi. Kuaför, manikür ve pedikür kurslarına ara kayıtların devam etiğini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, bu kurslarda eğitim gören kursiyerlerin kolaylıkla ustalık belgesi alabildiklerine dikkat çekti.
KONSEM’de açıldığı günden bu yana 7 bin 200 kişiye çeşitli meslek ve sanat alanında sertifika verdiklerini belirten Başkan Böcek, amaçlarının özellikle ev hanımlarını istihdama dahil etmek olduğunu kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327