Konya'da mers virüsü alarmı

Konya'da 3 gün önce hacdan dönen 80 yaşındaki L.G., yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetlerinin artması üzerine Mers virüsü taşıdığı şüphesiyle özel bir küvoz ve koruruyucu ekipmanlarla hastaneye kaldırıldı.

Konya'da mers virüsü alarmı

Merkez Selçuklu İlçesi Bedir Mahallesi'nde oturan ve 4 yıldır tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren L.G., 3 gün önce hacdan döndü. L.G.'de yüksek ateş, bulantı, kusma ve nefes darlığı şikayetinin artması üzerine durumdan şüphelenen ailesi 112 Acil Servis'e arayıp haber verdi. Bunun üzerine yurtta baş gösteren Ebola ve Mers virüsü şüphesi üzerine hazırlanan özel ekibe haber verildi. L.G., ambulansla özel bir kuvöz ve koruyucu ekipman elbiseli sağlık görevlileri tarafından Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. L.G. hastanenin intaniye servisinde özel izole edilen bir oda da tedavi altına alındı.

Hastanenin intaniye servisine başhekimlik tarafından başka hastaların giriş ve çıkışları yasaklandı. Hastane çalışanlarına da maske ve eldiven dağıtıldı. L.G.'nin 'Mers' virüsü olup olmadığı yapılacak tetkiklerin sonucunda netlik kazanacağı belirtildi.  


Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327