KÖPEKLER KUDUZ TEHLİKESİNE KARŞI AŞILANIYOR

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Taştepe köyünün 6 ay süre boyunca ‘Kuduz Risk Bölgesi’ ilan edilmesiyle birlikte köpekler kuduz riskine karşı aşılanıyor.Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı olan Taştepe köyünde kuduz vakasına...

KÖPEKLER KUDUZ TEHLİKESİNE KARŞI AŞILANIYOR
Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Taştepe köyünün 6 ay süre boyunca ‘Kuduz Risk Bölgesi’ ilan edilmesiyle birlikte köpekler kuduz riskine karşı aşılanıyor.
Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı olan Taştepe köyünde kuduz vakasına rastlanılmasının ardından 15 kilometre çaptaki belde ve köylerde aşılama çalışmaları başlatıldı. Lapseki İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Veteriner hekimler tarafından Çardak beldesinde köpeklere aşı yapılıyor. Belediye tarafından yapılan anonsla pazar meydanına koşan halk köpeklerine kuduz aşısı yaptırdı. Görevli veterinerler yaptıkları açıklamada, “Taştepe köyünde 6 ay süreyle kuduz karantinası devam edecek. Bu çalışmalar kapsamında herhangi bir risk yaşanmaması için 15 kilometre çapta sokak ve evcil hayvanlara aşılama yapılıyor. Halkımızı bilinçlendirerek çalışmalarımız devam edecek. Köylerde de aktif olarak aşılamalarımız devam ediyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327