Körfez Köprüsü’nde silüet ortaya çıkmaya başladı

İstanbul İzmir karayolu arasındaki yolculuğu 3.5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol Projesi'nin en önemli geçiş noktası Körfez Köprüsü'nün silüeti ortaya çıkmaya başladı.

Körfez Köprüsü’nde silüet ortaya çıkmaya başladı

Şubat ayında çekilen kılavuz kabloları ardından geçici yürüyüş bandı montajı son aşamaya gelen köprüde bu ay sonunda ana kablolar çekilip tabliyeler döşenmeye başlanacak, Haziran ayında da yürüyerek karşıya geçilebilecek.

Ekiplerin iki yakada geçici yürüyüş yolu montajını yaptığı köprüde bu çalışma son aşamaya geldi. 'Kedi yolu' olarak da adlandırılan yürüyüş yolunda yaklaşık 200'er metrelik bölüm kaldı. Köprüde bu çalışmalar devam ederken, Dilovası, hem de Altınova Hersek bölgesinde ulaşım yolları ve viyadük inşaatları devam ediyor. Bu yollar da büyük ölçüde tamamlandı ve asfalt döküldü.

Programda bir gecikme olmadığı takdirde, bu ay sonunda araçların geçeceği tabliyeleri taşıyacak ana kablolar şu anda silüet halinde görülen hat üzerine özel bir sistemle çekilmeye başlanacak. Daha sonra araçların geçeceği tabliyeler döşenecek. Bu çalışmaların Haziran ayında tamamlanması beklenirken, köprüden yürüyerek karşıya geçilebilecek. Köprünün yıl sonunda araç trafiğine açılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327