Körfez’de, Aşık Mevlüt İhsani’yi Anma Programı İptal Edildi

Körfez Belediyesi, Karaman’da yaşanan maden faciası nedeniyle, Aşık Mevlüt İhsani’yi anma programını iptal etti.Körfez Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan, Aşıklar Şöleni ‘Aşık Mevlüt İhsani’yi...

Körfez’de, Aşık Mevlüt İhsani’yi Anma Programı İptal Edildi
Körfez Belediyesi, Karaman’da yaşanan maden faciası nedeniyle, Aşık Mevlüt İhsani’yi anma programını iptal etti.
Körfez Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan, Aşıklar Şöleni ‘Aşık Mevlüt İhsani’yi anma programı Karaman Ermenek’te yaşanan maden kazası nedeniyle iptal edildi.
Yaşanan elim kaza nedeniyle gerçekleşecek olan programı iptal etme kararı aldıklarını söyleyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bu programı bu akşam tümüyle iptal ediyoruz. Çünkü kazadaki tüm ailelerin, kardeşlerimizin yürek acısının devam ettiği bir dönemde, biz böyle bir program yapmayı değerlerimiz, geleneklerimiz açısından doğru bulmuyoruz. Onun için her sene gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizi yapmaktan vazgeçtik" diye konuştu.
Yaşanan üzücü olay nedeniyle derin bir üzüntü içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Baran, “Bir an önce umutlu bekleyişlerimizin olumlu sonuçlanmasını ümit ediyoruz. Kardeşlerimizin ailelerine sabır ve ihsan diliyor, madendeki işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtularak aileleriyle kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327