KÖRFEZ’DE ZABITA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE İZİN VERMİYOR

Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri tarfaında ilçe genelinde izinsiz asılan ilan, reklam ve tanıtım afişleri sökerek görüntü ve çevre kirliğinin önüne geçiyor.Kağıt afiş ve bez afiş asılmasının engellenerek çevre kirliliği ve görsel...

KÖRFEZ’DE ZABITA ÇEVRE KİRLİLİĞİNE İZİN VERMİYOR
Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri tarfaında ilçe genelinde izinsiz asılan ilan, reklam ve tanıtım afişleri sökerek görüntü ve çevre kirliğinin önüne geçiyor.
Kağıt afiş ve bez afiş asılmasının engellenerek çevre kirliliği ve görsel kirliliğin önüne geçilmesi amacıyla bir çalışma başlatan Körfez Belediyesi halkın talepleri doğrultusunda ve belirlediği noktalarda afişleri ve ilanları sökerek görüntü kirliliğinin oluşmasını önlüyor. Zabıta ekipler çevre kirliliği oluşturan ve toplumu rahatsız eden afişleri söken zabıta ekipleri, kentin estetiği konusunda ayrı bir ekip oluşturarak Körfez’i baştan aşağı inceledi. Körfez’in merkez ve çeşitli noktaları içinde bulunan tüzel ve gerçek kişilere bina ve alanlar ile kamuya açık alanlarda izinsiz veya uygunsuz durumda bulunan ilan ve reklam tabelalarını da ayrıca kaldırıyor. Sürdürülen çalışmalar ile birlikte reklam konusunda izinsiz yapılan işgallerinde önüne geçtiklerini belirten zabıta ekipleri, izinsiz yapılan reklamlara cezai işlem uyguladıklarını da belirttiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327