-korkuteli Baraj Suyu 11 Metreye Ulaştıu

Korkuteli Sulama suyu barajı, sulama sezonunun sona ermesinden sonra su seviyesindeki yükseliş devam ediyor. Barajda Şu ana 10 milyon metreküp su biriktiği bildirildi.Sulama Birliği’nin Eylül ayında sulama sezonu sonrası kapaklarının kapatmasının...

-korkuteli Baraj Suyu 11 Metreye Ulaştıu
Korkuteli Sulama suyu barajı, sulama sezonunun sona ermesinden sonra su seviyesindeki yükseliş devam ediyor. Barajda Şu ana 10 milyon metreküp su biriktiği bildirildi.
Sulama Birliği’nin Eylül ayında sulama sezonu sonrası kapaklarının kapatmasının ardından su seviyesinde 11 metrelik bir yükseliş meydana geldi. Korkuteli Sulama Birliği tarafından işletilen 52 milyon metreküp su kapasiteli Korkuteli Barajı, yeni yıl itibariyle 10 milyon metreküp su kapasitesine ulaştı. Haziran ayında başlanan sulama sezonunda 22 milyon metreküp su bulunan baraj, sulama sezonunun sona ermesiyle su tutmaya başladı. Sulama suyu barajını destekleyen Varsak çayı ve Bingeçit Koçantı deresinden gelen sular ile su takviyesine başlandı.
Yaylalara yağan kar ve yağmur suları baraj gölünü dolduracak ve aşırı yağışlar bundan sonra fayda sağlayıcı bir bereket kaynağı olacak. Kuraklık ve bölgeye az kar yağması nedeniyle bu yıl barajda 22 milyon metreküp su biriktiğini söyleyen Sulama Birliği Başkanı Dursun Demir, “3 kez çiftçimize su verdik ve sulama sezonu tamamlandı. Gelinen noktada barajdaki suyun büyük oranda azaldığını gözlendi. Şuna son yağmurlar ve barajını destekleyen Varsak çayı ve Bingeçit Koçantı deresinden gelen su ile barajımız su tutmaya devam ediyor. Yeni yıl ile birlikte yapılan son ölçümler sonrası seviye 11 metre kapasite olarak ta 10 milyon metreküp su kapasitesine ulaştık. İnşallah 2015 yılı sulama sezonuna kadar barajımız istenilen seviyeye ulaşacaktır.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327