Kosgeb’den Söke’de Girişimcilik Kursu

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), Söke’de girişimcileri eğitiyor.Kurların birinci grubu 70 saatlik eğitimlerini tamamlarken; ikinci girişimci grubu eğitimlerini 15 Eylül ile 25 Eylül tarihleri arasında...

Kosgeb’den Söke’de Girişimcilik Kursu
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB), Söke’de girişimcileri eğitiyor.
Kurların birinci grubu 70 saatlik eğitimlerini tamamlarken; ikinci girişimci grubu eğitimlerini 15 Eylül ile 25 Eylül tarihleri arasında alacak. Söke’de esnaf odaları birlik binasında gerçekleşen girişimcilik destek programından 50 girişimci adayı faydalanacak. Girişimcilik kursunun eğitmenliğini Aslıhan Bostancı yaparken; KOSGEB Aydın İl Müdürü Turgut Gözen eğitimlere katılarak bilgiler aktarıyor.
Bu proje ile KOSGEB’in kendi işlerini kuracak girişimcilere can suyu niteliğinde destek verildiğini ifade eden Turgut Gözen; “Girişimci kadınlarımız üst sınırı 30 bin TL olan desteklemelerin proje bedeline göre yüzde 70’ini, girişimci erkekler ise yine üst sınırı 30 bin TL olan desteklemelerin proje bedeline göre %60’ını hibe olarak alıyorlar. İşini kurmak isteyen, heyecanı olan girişimci adaylarımızın can suyu niteliğindeki bu eğitim ve desteklemelerden yararlanmalarını arzu ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327