Köşk'ten flaş Atatürk fotoğrafı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantı salonunda Atatürk'ün fotoğrafının olmayışına yapılan eleştirilerin ardından Köşk'ten açıklama geldi.

Köşk'ten flaş Atatürk fotoğrafı açıklaması

Beştepe’de ilk kez yapılan MGK toplantısında Atatürk fotoğrafı yoktu. Köşk kaynakları: “Buna özel bir anlam yüklenmemeli. Tablolar henüz asılmadı”

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün (30 Aralık 2014) ilk kez Ak Saray’da toplandı. MGK toplantısında Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının olmaması dikkat çekti. Devletin zirvesinin bir araya geldiği MGK toplantılarında, daha önce kurulun başı Cumhurbaşkanı’nın arkasında Atatürk fotoğrafı yer almaktaydı. Ancak Ak Saray’da yapılan ilk MGK’da Atatürk fotoğrafının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında olmaması sosyal medyada da tartışmaya yol açtı.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda tefrişat çalışmalarının halen devam etmekte olduğunu, sadece toplantının yapıldığı salonda değil, sarayın bazı başka bölümlerinde de tablo, saat, perde vb parçaların henüz yerlerine asılmadığını belirtti. Kaynaklar, salonun yakında nihai halini alacağı ve dolayısı ile MGK toplantısının yapıldığı salonda Atatürk resmi bulunmamasına özel bir anlam yüklenmemesi gerektiğini söylediler.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327