Kozcağızlı Çiftçilere Yüzde 50 Hibe Desteği Anlatıldı

Bartın’ın Kozcağız beldesinde tarıma dayalı yatırım yapacak olanlara yüzde 50 hibe projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.Kozcağız’da belediye konuk evinde yapılan toplantıya Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Tarım İl...

Kozcağızlı Çiftçilere Yüzde 50 Hibe Desteği Anlatıldı
Bartın’ın Kozcağız beldesinde tarıma dayalı yatırım yapacak olanlara yüzde 50 hibe projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kozcağız’da belediye konuk evinde yapılan toplantıya Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Tarım İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Şube Müdür Vekili Yaşar Çırak ve çiftçiler katıldı.
Ekonomik yatırımlar destekleme programı kapsamında, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve depolanması hibe desteği kapsamında değerlendirileceği belirtildi.Hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe desteği verileceği, diğer yüzde 50’si oranındaki tutarı başvuru sahipleri kendi kaynaklarından temin etmekle yükümlü oldukları anlatıldı.
Proje kapsamında, bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, alternatif enerji kullanan yeni sera, alternatif enerji üretim tesisleri ile tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar için başvurular alınacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327