Kredi Kartı Dolandırıcısı Nazilli’de Yakalandı

Nazilli’de 18 yıl kesinleşmiş hapis cezasının yanı sıra 26 ayrı dosyadan yakalaması bulunan asker firarisi, kredi kartı bilgileriyle dolu 129 sayfalık mağdur listesiyle birlikte yakalandı.Edinilen bilgiye göre, Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde...

Kredi Kartı Dolandırıcısı Nazilli’de Yakalandı
Nazilli’de 18 yıl kesinleşmiş hapis cezasının yanı sıra 26 ayrı dosyadan yakalaması bulunan asker firarisi, kredi kartı bilgileriyle dolu 129 sayfalık mağdur listesiyle birlikte yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde ikamet eden S.M’nin (25) başkasına ait kredi kartı ile 6 bin 500 TL’lik zeytinyağı sipariş ettiği ihbarını alan Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kart sahibinin alışverişten haberi olmamasının ardından operasyon başlattı. Nazilli merkez Yeni Mahalle 1001 Sokakta bulunan kargo şubesinde gözetlemeye alan polis ekipleri, S.M. ve şoförlüğünü yapan H.K’yı kısa bir kovalamanın ardından gözaltına aldı. Yapılan aramada Ankara’dan temin etiğini iddia ettiği 129 sayfalık ve her sayfada 20 kişiye ait farklı kredi kartı bilgilerine ulaşan Nazilli Emniyeti operasyonu genişletti. S.M’nin yapılan GBT’sinde hakkında kesinleşmiş 18 yıl hapis cezası ve 26 ayrı dosyadan yakalaması olduğu tespit edilirken, Çorlu’da askerliğini yaptığı sırada da firar ettiği tspit edildi. S.M’nin kaç kartı kullandığı ise kart sahipleri ile emniyete başvurulan mağdurlardan tespit edileceği öğrenildi.
Soruşturmayı derinleştiren polis, S.M’nin elde ettiği kredi kartı bilgileriyle internette telefon güvenlik koruması olmayan alışveriş sistemlerini tercih ettiği, internet üzerinden farklı şehirlerde alışveriş yaptığı ve satın aldığı ürünleri de toptan satan işyerlerine yarı fiyatına sattığını belirledi.
Sorgusu tamamlanan S.M. ve şoförü H.K., Nazilli Adliyesi’nde sevk edildi. 18 yıl kesinleşmiş hapis cezasının yanı sıra 26 ayrı dosyadan yakalaması bulunan asker firarisi S.M. tutuklanarak cezaevine konulurken; H.K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327