Kto Karatay Üniversitesi 2014-2015’e Merhaba Dedi

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi 2014-2015 eğitim-öğretim dönemine daha büyük bir aile olarak merhaba dedi.KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya’nın eğitim sektöründeki markası olma yolunda hızla ilerlediğini belirten KTO Karatay...

Kto Karatay Üniversitesi 2014-2015’e Merhaba Dedi
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi 2014-2015 eğitim-öğretim dönemine daha büyük bir aile olarak merhaba dedi.
KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya’nın eğitim sektöründeki markası olma yolunda hızla ilerlediğini belirten KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Öztürk, üniversitelerine gösterilen yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyete vurgu yaptı. Öğrencilere, öğretim üyelerine ve tüm üniversite çalışanlarına yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileyen Başkan Öztürk, “Üniversitemize LYS, YGS, DGS ve yatay geçiş tercihlerinde yoğun bir ilgi gösterilmiştir. Henüz ek yerleştirme dönemi başlamamış olmasına rağmen mevcut tercihlerle yaklaşık 3 bin öğrenci rakamına ulaşılmıştır. Yatay Geçiş ile diğer vakıf üniversitelerinden, üniversitemize geçmek isteyen çok fazla sayıda öğrenci başvuruda bulunmuş, üniversiteler arasından tercih edilen bir üniversite olmak ise bizi son derece gururlandırmıştır. KTO Karatay Üniversitesi olarak, ticari amaçlarla kurulan bir üniversite değiliz, alanında uzman, iyi eğitim almış mezunlar yetiştirerek sanayi ve ticaret dünyasının insan kaynakları alanındaki yetişmiş eleman ihtiyaçlarına karşılık vermenin ve yetiştirdiğimiz her öğrenciyi iş sahibi yapmanın çabası içerisindeyiz. 90 bin metrekare alan üzerine inşa edilen kampüsümüzde 3 eğitim bloğumuz ve 1 sosyal tesis binamız ile hizmet vermekteyiz. Ayrıca Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından da kampüsümüze yaklaşık 100 metre mesafede açılan Kız Öğrenci Konuk Evimiz ile kız öğrencilerimize konaklama hizmeti veriyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde de erkek öğrencilerimiz için bir yurt açmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.
Üniversitelerindeki öğretim üyelerinin her birinin alanında uzman, işin teorik ve uyguluma kısmına da hakim olduğunu dile getiren KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Öztürk, eğitim odaklı çalışma planlarıyla Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında üst sıralarda yer almak için çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Konya sanayisi ve ticaret dünyasının da KTO Karatay Üniversitesi’ne destek vermekten geri durmadığını söyleyen Öztürk, Konya Ticaret Odasının 20 bin üyesi ile KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerinin her zaman yanında olacağını belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327