Küçük Bora Yaşama Tutundu

2013 yılında yakalandığı kanser hastalığıyla mücadele eden 9 yaşındaki Bora Tezel, geçirdiği operasyonlar ve ağır tedaviye rağmen, yaşama sevincini elinden bırakmadı. Öğretmeninin de desteğiyle derslerine evinde devam eden Bora, azmiyle...

Küçük Bora Yaşama Tutundu
2013 yılında yakalandığı kanser hastalığıyla mücadele eden 9 yaşındaki Bora Tezel, geçirdiği operasyonlar ve ağır tedaviye rağmen, yaşama sevincini elinden bırakmadı. Öğretmeninin de desteğiyle derslerine evinde devam eden Bora, azmiyle herkese örnek oldu.
Çanakkale İstiklal İlköğretim Öğrencisi Bora Tezel (9) 2013 yılında kanser hastalığına yakalandı. Rahatsızlığı nedeniyle okulundan ve arkadaşlarından ayrı düşen Bora, geçtiğimiz yıl akciğerlerinden ameliyat oldu. Okula gidemeyen öğrencisini yalnız bırakmayan öğretmeni Nermin Ertürk, Bora için özel program hazırladı. Bora, sık sık telefonla öğretmenini arayıp dersteki arkadaşlarıyla görüştü. Ertürk, öğrencisi okuldan kopmasın diye dersleri hatta sınavı bile Bora’nın evinde yaptı. Kanserle mücadelesinde galip gelen Bora, bu kez ayağından küçük bir operasyon geçirdi. Ancak bu bile okuma azmini engelleyemedi. Öğretmen Nermin Ertürk, bütün sınıfı toplayıp Bora’yı evinde ziyaret etti. Bora’nın Annesi Elvan Tezel, geçirdikleri zor günlerde öğretmeni ve arkadaşlarının Bora’yı hiç yalnız bırakmadığını belirterek, “Öncelikle Öğretmenimiz Nermin Ertürk’e çok teşekkür ediyoruz. Ülkemizde böyle gönlü, zihni, beyni ve kalbi açık nice öğretmenlerin olmasını diliyoruz. Bu ülkenin Nermin Ertürk gibi öğretmenlere ihtiyacı var. Onun sayesinde Bora ne derslerinden ne de arkadaşlarından ayrı kaldı. Geçirdiği zorlu dönemi, bu sayede atlattı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327