KÜÇÜKKUYU’DA 5. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde Belediye tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen şenliklerin 5’ncisi gerçekleştirildi.Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katıldığı ve zeytin ağacının...

KÜÇÜKKUYU’DA 5. ZEYTİN KURTULUŞ ŞENLİKLERİ DÜZENLENDİ
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde Belediye tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen şenliklerin 5’ncisi gerçekleştirildi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katıldığı ve zeytin ağacının meyvesi zeytinin dalından ambalaja serüveninin incelendiği program kapsamında Küçükkuyu değerlerinin bir arada toplanmasıyla oluşturulan Kültür Müzesi’nin açılışı da gerçekleştirildi. Ardından düzenlenen ‘Kutsal Zeytin Ağacı ve Yerelde Çevre Bilinci’ konulu panele Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyar, Dünya Gazetesi Haber Müdürü Hüseyin Gökçe ve Küçükkuyu Kent Konseyi Başkanı Seyfettin Tekin konuşmacı olarak katıldı. Panelin sonunda konuşmacılara plaket takdim edilirken, Küçükkuyu Kent Konseyi Başkanı Seyfettin Tekin’e, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan plaket takdiminde bulundu. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikler, yörenin bir geleneği haline gelen zeytin hasadının sonunda gerçekleşen ekmek ve helva ikramı ile birlikte son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327