KUDAKA, BÖLGE İSTATİSTİK VERİ TABANI ÇALIŞMASINI PAYLAŞIMA AÇTI

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Erzurum-Erzincan-Bayburt’tan oluşan TRA1 Düzey 2 bölgesinin tüm ilçelerine dair istatistik veri tabanı çalışmasını test yayını olarak paylaşıma açtı.KUDAKA Araştırma Planlama Birimi tarafından...

KUDAKA, BÖLGE İSTATİSTİK VERİ TABANI ÇALIŞMASINI PAYLAŞIMA AÇTI
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Erzurum-Erzincan-Bayburt’tan oluşan TRA1 Düzey 2 bölgesinin tüm ilçelerine dair istatistik veri tabanı çalışmasını test yayını olarak paylaşıma açtı.
KUDAKA Araştırma Planlama Birimi tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde bölgeye ait TUİK verileri ışığında oluşturulan veri tabanı, KUDA_STAT kullanıcı ara yüzü ile tüm ilgililerin kullanımına sunuldu.
Kullanılan ara yüzde TRA1 Düzey 2 bölgesinin tüm ilçelerine ait istatistikler, grafik ve harita olarak görülebilmektedir. Sistem gerektiğinde harita, grafik ya da veri tablosu olarak çıktı verebilmekte; ilçe bazında, değişkenler bazında ya da yıllar itibariyle değişimler çoklu karşılaştırmalar ile görüntülenebilmekte. Oluşturulan istatistik ara yüzünde 32 adet ilçe verisi; demografi, eğitim, gelişmişlik ve tarım olmak üzere 4 ana kategoride paylaşıma sunuldu. 1991 ile 2013 yılları arasındaki mevcut TUİK verilerinden faydalanılarak düzenlenen veri tabanında, 176 farklı değişken (veri çeşidi) ve 44.922 adet veri kullanıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327