Kulaçların Efendisi Başarıya Doymuyor

Milli Yüzücü Emre Öztürk, başarısını Len Cup ile taçlandırmayı hedefliyor.Türkiye’yi birçok kez uluslararası müsabakalarda temsil eden Milli Yüzücü Emre Öztürk başarıya doymuyor. Milli Yüzücü Emre Öztürk, Kocaeli Büyükşehir...

Kulaçların Efendisi Başarıya Doymuyor
Milli Yüzücü Emre Öztürk, başarısını Len Cup ile taçlandırmayı hedefliyor.
Türkiye’yi birçok kez uluslararası müsabakalarda temsil eden Milli Yüzücü Emre Öztürk başarıya doymuyor. Milli Yüzücü Emre Öztürk, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Açık Su Yüzme Yarışlarının ilk iki etabını birinci tamamladı. Açık sudaki performansı ile göz dolduran ‘Kulaçların Efendisi’ lakaplı Öztürk, bu hafta sonu üçüncü etabı yapılacak yarışların Karamürsel etabında da iddiasını sürdürüyor. Milli Yüzücünün bir sonraki hedefinde ise Eylül ayında İspanya’da yapılacak LEN Cup (Avrupa Yüzme Birliği Kupası) var.
Türkiye’nin gururu Emre Öztürk, Kocaeli’de Ağustos ayının başından itibaren gerçekleştirilen tüm yüzme organizasyonlarında birinciliği kimseye kaptırmadı. Başarılı sporcu ilk olarak 3 Ağustos’ta Değirmendere sahilinde gerçekleştirilen ve 140 yüzücünün katıldığı 5 kilometrelik Open Water Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Milli Yüzücü bu yarışta aynı zamanda erkekler genel klasmanında da birinciliği elde etti.
Emre Öztürk, daha sonraki haftalarda ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın Kefken ve Darıca etaplarını da yine birincilikle tamamladı. 2 bin metrelik parkurlarda gerçekleştirilen yarışlarda Öztürk, 20 dakikalık performansıyla her iki etaba adını altın harflerle yazdırdı. Öztürk’ü her iki yarışın ardından ilk tebrik eden ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu oldu. Emre Öztürk’ün, Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın 30 Ağustos tarihinde Karamürsel Altın Kemer Plajı’nda gerçekleştirilecek olan son etabında da birincilik iddiası devam ediyor.
Öte yandan Emre Öztürk, açık suda elde ettiği başarılı performanslarıyla gözünü Eylül ayında İspanya’da gerçekleştirilecek olan Len Cup’a dikti. LEN Kupası’nda 2014 sezonu, Eylül ayında iki gün sürecek ve 10 ile 5 kilometrelik iki yarışla tamamlanacak. Yüzücülerin sezon sonundaki genel sıralamasını, en az üç ayakta ve finalde elde ettiği puanlar belirleyecek. Ayak yarışlarında puanların eşit olması durumunda ise finaldeki puanı daha yüksek olan sporcu rakibini geride bırakacak.
Milli Yüzücü Emre Öztürk, desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yüzücüler için düzenlediği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın önemine değinen başarılı sporcu, “Açık Su Yüzme Şampiyonası bizler için önemli bir antrenman deneyimi. Böyle bir organizasyonu Avrupa’da görmek zor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin biz sporculara yönelik hizmetleri için teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327