Küme düşürün başvurusu

Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma kararının ardından FIFA'ya resmen başvurarak Fenerbahçe küme düşsün dedi.

Küme düşürün başvurusu

FIFA'ya Fenerbahçe küme düşsün başvurusu! Trabzonspor'dan Fenerbahçe'yi kızdıracak başvuru. Trabzonspor, Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma kararının ardından FIFA'ya resmen başvurarak Fenerbahçe küme düşsün dedi. İşte Trabzonspor'un FIFA'ya yaptığı başvurunun detayları.

Fenerbahçe'nin, İsviçre Federal Mahkemesi'ne, CAS, UEFA ve TFF'yi de karşısına alarak yaptığı başvuru sonrasında Trabzonspor'da boş durmuyor. Fotospor'un haberine göre; daha önce son aldığı kararla "yerel federasyonların işini de üstlenebilme" yetkisini eline alan UEFA'dan bu yetkisini kullanmasını isteyen bordo-mavililer, bu kez Fenerbahçe'nin küme düşürülmesini talep etti.

RESMİ OLARAK BAŞVURDULAR

UEFA'dan, "kendisi bu kararı veremiyorsa" TFF'ye küme düşürme baskısı yapması talebinde bulunuldu. UEFA nezdinde bu hamleleri yapan Trabzonspor, davayı futbolun en üst makamı olan FIFA'ya da taşıdı ve "resmi olarak" Fenerbahçe'yi küme düşürmesi için başvuruda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327