Kumev Yönetim Kurulu Toplandı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Eğitim Vakfı (KUMEV), Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında toplandı.Kumluca Eğitim Vakfı (KUMEV) Yönetim Kurulu üyeleri Kumluca Belediyesi’nde, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya...

Kumev Yönetim Kurulu Toplandı
Antalya’nın Kumluca ilçesinde Eğitim Vakfı (KUMEV), Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında toplandı.
Kumluca Eğitim Vakfı (KUMEV) Yönetim Kurulu üyeleri Kumluca Belediyesi’nde, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında bir araya geldiler. Toplantıda konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kurulması çalışmalarında gelinen nokta hakkında yönetim kurulu üyelerine bilgi verdi.
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Akdeniz Üniversitesi Senatosu ve Yüksek Öğretim Kurumu’ndan (YÖK) geçtiğini ifade eden Çetinkaya, ilgili bakanlıklarla yazışmalar yapılarak görüşlerin aldığını ve ardından da Bakanlar Kurulu onayına sunulacağını belirtti. Faküle inşaatında ise inşaatın büyük bölümünün tamamladığını anlatan Çetinkaya, “Yapılacak iş olarak binanın iç ve dış cephe boyası, fayans işçiliği, asansör, odaların kapıları, sıva üstü sıhhi tesisat kaldı. Bunun için yaklaşık 600 bin lira gibi bir paraya ihtiyacımız var. Şu ana kadar inşaatın bu hale gelmesinde çok güzel mesafeler kat ettik. 2013 yılında fakülte binamız için başlattığımız ve yardım sözü veren hayırseverlerimiz söz verdikleri katkıları yerine getirdiler. Hayırseverlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Bu fakülte sadece bir kişinin değil, Kumluca’nın bir fakültesi ve eğitim kurumudur. İnşallah geri kalan eksiklerimizi de yine hayırseverlerimiz katkısıyla en kısa sürede tamamlayacağımızı ümit ediyorum. Katkı sağlayan ve sağlayacak olan herkese tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Fakülte inşaatının son durumu hakkında önümüzdeki günlerde katkı sağlayan hayırseverlere de bir bilgilendirme yapmayı planladıklarını kaydeden Çetinkaya, bu bilgilendirmede yine eksiklileri yerinde görerek tespit edeceklerini bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327