Kundaklanan otomobil özel harekat timlerini harekete geçirdi

Gaziantep’te garajda park halindeki bir otomobilin kundaklandığı ileri sürülerek emniyet güçlerine haber verildi. Mahallede daha önce Kobani protestolarının yaşanması üzerine çevik kuvvet ve özel harekat timleri güvenlik önlemi aldı.

Kundaklanan otomobil özel harekat timlerini harekete geçirdi

Edinilen bilgiye göre Gaziantep’te Kobani gerginliğinin en çok yaşandığı Beydili Mahallesi 65 sokakta sabah saatlerinde garaja park edilen Ekrem Yılmaz’a ait otomobil gece geç saatlerde yanmaya başladı. Durumu fark den mahalle sakinleri olayı itfaiye ekiplerine bildirdi. Ancak olayın yaşandığı bölgede daha önceden yaşanan Kobani gerginliği sırasında polis ve göstericiler arasında çatışma yaşanmasından dolayı olay yerine ilk olarak TOMA ile birlikte çevik kuvvet ve özel harekat timleri sevk edildi.

Çevre güvenliğinin alınmasının ardından itfaiye bölgeye giderek yangına müdahale etti. Yapılan müdahale ile yangın söndürülürken otomobilin sahibi Ekrem Yılmaz olayın bilinçli bir şekilde gerçekleştirildiğini ve garajın açılarak içine ateş atıldığını ileri sürdü. İtfaiye ekipleri ve polis yangının çıkış sebebini araştırıyor.


Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327