Kupa maçına çıkmayacak olan Beşiktaş'ı bekleyen büyük cezalar

Ziraat Türkiye Kupası'ndaki olaylı Fenerbahçe derbisinin kaldığı yerden devam edilmesine karar verilmesinin ardından Beşiktaş'ın 3 Mayıs Perşembe günü oynanacak mücadeleye çıkmama kararı alması, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Beşiktaş'ın bu kararının ardından alacağı cezalar da belli oldu. Beşiktaş, Fenerbahçe maçına çıkmayacağı için 4 büyük ceza ile karşı karşıya...

Kupa maçına çıkmayacak olan Beşiktaş'ı bekleyen büyük cezalar

Türkiye Kupası'nda yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin kaldığı yerden devam etmesine karar verilmişti. Beşiktaş verilen bu karar sonrasında olağanüstü toplandı. Divan Kurulu'nda alınan karar doğrultusunda maça çıkmama kararı sonrası siyah-beyazlıları 4 büyük ceza bekliyor.

Beşiktaş'ın yazılı açıklamayla Fenerbahçe maçına çıkmayacağını açıklamasının ardından siyah-beyazlıların ne ceza alacağı gündeme geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatlarına göre Beşiktaş, Fenerbahçe karşılaşmasına çıkmaması halinde, statüye göre hükmen mağlup sayılacak, gelecek sezon Ziraat Türkiye Kupası'na katılamayacak ve bu sezon elde etmeye hak kazandığı gelirlerden mahrum kalacak.

İşte talimatnamedeki kural;

Türkiye Kupası müsabakalarında yer almaya hak kazanmasına rağmen bir veya daha fazla müsabakada yer almayan kulüp, o sezonki kupa müsabakalarından ihraç edilir, takip eden sezonda Türkiye Kupası'nda yer alamaz ve Türkiye Kupası'nın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımına ilişkin olarak hiçbir talepte bulunamaz.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327