Kur’an-ı Kerim Kursu Dualarla Açıldı

Şanlıurfa’da Turluk Köyü’nde Kur’an-ı Kerim kursu yapılan dualarla açıldı.Ramazan ayında sahur vaktinde Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Turluk Köyü’nde inceleme yapan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Acık, atıl durumdaki...

Kur’an-ı Kerim Kursu Dualarla Açıldı
Şanlıurfa’da Turluk Köyü’nde Kur’an-ı Kerim kursu yapılan dualarla açıldı.
Ramazan ayında sahur vaktinde Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Turluk Köyü’nde inceleme yapan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Acık, atıl durumdaki deponun Kur’an-ı Kerim Kursu’na çevrilmesi talimat vermiş, din görevlileri, muhtar ve hayırsever köylülerin desteği ile Kız Kur’an Kursu eğitim ve öğretime hazır haline getirilmişti. Kız Ku’an-ı Kerim kursu, yapılan dualarla eğitime başladı. Müftü Acık, Kur’an kursunun açılışında yaptığı konuşmada, her Müslüman’ın Kuran kursu, cami gibi ibadethanelerin yapımına destek olması gerektiğini söyledi. Açık, “Birçok köyümüzde Kuran kursu yaparak, Kur’an meşalesini tüm dünyaya yaymaya çalışıyoruz. Kuran hizmeti için harcanan para en hayırlı paradır ve Allah katında bundan daha hayırlı yatırım olamaz” dedi.
Açık, kursun yapımında emeği geçen başta din görevlisi Bahattin Açıkgöz’e, Turluk Köyü Muhtarı Gazi Çiftçi’ye ve kursun tamamlanmasında destek veren köylülere teşekkür etti.
Kursa açılış törenine İl Müftüsü İhsan Acık, Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okulu, İl Müftü yardımcısı Mustafa Erdem Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Bodur ve çok sayıda vatandaş katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327