Kütahya Kent Merkezine Stant Açan İş-kur İşçi Arıyor

Kütahya’da kent merkezine stant açan Çalışma İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürlüğü, işçi arıyor.Sevgi Yolu üzerine stant açan kurum çalışanları, aranan işçi ve nitelikleri ile firmanın ismini seyyar tahtaya yazarak, işsizlerin derdine...

Kütahya Kent Merkezine Stant Açan İş-kur İşçi Arıyor
Kütahya’da kent merkezine stant açan Çalışma İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürlüğü, işçi arıyor.
Sevgi Yolu üzerine stant açan kurum çalışanları, aranan işçi ve nitelikleri ile firmanın ismini seyyar tahtaya yazarak, işsizlerin derdine derman almaya çalışıyor.
Standın yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, "Stantta, iş arayanlara danışmanlık hizmeti kapsamında iş arayan kaydı, açık iş ilanları, iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın başvuruları işlemleri, işsizlik sigortası işlemleri ile işgücü yetiştirme kursları, işbaşı eğitim programları, girişimcilik Programları hakkında bilgiler verilmeye başlanılmış olup; bu programlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın da başvuruları alınmaya başlanılmıştır. Açılan stanta iş arayanların yanı sıra öğrencilere ve işverenlere yönelik olarak da bilgilendirme faaliyetleri yapılmaktadır" dedi.
Eren, açılan stantta her gün yüzlerce kişinin, İş ve Meslek Danışmanları tarafından bilgilendirildiğini sözlerine ekledi.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327